O sztabie

Naszą działalność rozpoczęliśmy w 2001 roku zakładając Krakowski Międzyszkolny Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab nasz powstał z myślą o młodzieży (również niepełnoletniej) by mogła w sposób zorganizowany brać udział w WOŚP.

Działamy przede wszystkim na zasadzie zrzeszania szkół z Krakowa i okolic, organizując uczniów wraz z nauczycielami nie tylko w zakresie kwesty ulicznej, ale również organizowania licznych eventów mających na celu zbieranie pieniędzy na szczytny cel.

Począwszy od 23 Finału (2015 rok) przyjmujemy zgłoszenia od indywidualnych osób zainteresowanych wolontariatem – wierzymy, że w ten sposób zwiększymy grono chętnych do pomagania poprzez wspólną, dobrą zabawę.

Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby osoby będące wolontariuszami pod naszymi skrzydłami czuły się bezpiecznie i dobrze się bawiły. Ściśle współpracujemy ze służbami miejskimi, firmami ochroniarskimi, placówkami muzealnymi, punktami gastronomicznymi – wszystko po to, żeby dzień Finału WOŚP był za każdym razem piękniejszy!

Mamy tradycję nagradzania wolontariusza-rekordzisty, która sięga początków działalności sztabu – zazwyczaj do rąk rekordzisty wędruje WOŚPowa koszulka. Wiemy, że to właśnie dzięki Wam istniejemy i dzięki Wam niesiona pomoc ma sens – dziękujemy za to!

A tak w ogóle jesteśmy grupą ludzi, którym nie obca jest chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, zwłaszcza, gdy jest to jeszcze tak mały człowieczek, że nie potrafi nam podziękować. Wielu z nas spotyka się co rok w tej niepowtarzalnej na skalę światową akcji i w swoim poświęceniu jesteśmy naprawdę szczęśliwi.

 

GRAJCIE RAZEM Z NAMI!

Ewa, Piotr i Leszek Olejarczyk

Krakowski Międzyszkolny Sztab WOŚP © 2019